close

آخرین اخبار از تحریم های آمریکا علیه ایران


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلای ارزان فقط با 50 تومن


اجاره ویلا

WordPress theme App Templates

ابراز تردید تحلیلگر صهیونیست درباره موفقیت «معامله قرن»

کانال سیزدهم تلویزیون عبری رژیم صهیونیستی پخش سلسله گزارش‌هایی را با عنوان جنگ سوم لبنان آغاز کرده است که در آن به مراحل پیشرفت حزب‌الله از زمان جنگ دوم لبنان و آمادگی‌های ارتش رژیم اشغالگر و جبهه داخلی آن برای رویارویی احتمالی در آینده پرداخته است.

بخش اول این گزارش که آلون بن دیوید تحلیلگر نظامی این شبکه تهیه کرده به چگونگی پیشرفت حزب‌الله و این‌که اکنون جایگاهش پس از تجربه رزمی در سوریه و تجاربی که در آنجا کسب کرده در چه وضعیتی قرار دارد، پرداخته است.

سیماشاین از پژوهشگران مرکز مطالعات امنیتی رژیم صهیونیتسی در پاسخ به سؤالی درباره حزب‌الله با بیان اینکه بدون شک حزب‌الله خطرناک‌ترین تهدید برای اسرائیل است، اعتراف کرد که این جنبش در دهه اخیر، توانمندی‌های خود را بهبود بخشیده است، حزب‌الله اکنون در بهترین مکان و جایگاه خود قرار دارد و اهمیت فراوانی در عرصه منطقه‌ای و البته در لبنان پیدا کرده است.

ابراز تردید تحلیلگر صهیونیست درباره فرصت‌های موفقیت «معامله قرن»

یک نویسنده و تحلیلگر رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه امکان موفقیت طرح سازش آمریکایی ارائه‌شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را که به معامله قرن موسوم شده، مورد تردید قرارداد.

شلومو شمیر در مقاله‌ای که در روزنامه معاریو منتشر شد، درباره فرصت‌های موفقیت طرح معامله قرن آمریکا ابراز تردید کرد و نوشت محتوای طرح معامله قرن رئیس جمهور آمریکا به‌تنهایی نمی‌تواند فرصت‌های پذیرش این طرح را افزایش دهد. وی تأکید کرد هویت ارائه‌کننده طرح (ترامپ) و جایگاه و میزان اختیاراتش در جامعه بین‌المللی از عوامل تأثیرگذار بر موفقیت این طرح به‌شمار می‌رود.

وی درباره دلایل و اسبابی که امکان موفقیت طرح معامله قرن ترامپ را دشوار می‌کند، نوشت جایگاه و اعتبار دست‌اندرکاران این طرح متزلزل است، مضمون و محتوای این طرح هنوز به‌صورت رسمی مشخص نیست و آنچه منتشر شده، مطالبی است که به رسانه‌ها درز پیدا کرده و یا اشاره تلویحی به آن صورت گرفته است، این در حالی است که جایگاه و اعتبار جهانی ترامپ امیدوارکننده برای موفقیت طرح نیست.

شمیر افزود خبرنگاران و تحلیلگران آمریکایی و اسرائیلی از مدت‌ها پیش به ارزیابی‌ها درباره فرصت‌های پذیرش طرح معامله قرن با استناد به آنچه به بیرون درز کرده، مشغول بوده‌اند، این طرح که انتظار می‌رود اوایل ژوئن منتشر شود، دربرگیرنده باقی ماندن شهرک‌ها (صهیونیست‌نشین) در مکان خود بدون ترس از تخلیه آن (باقی ماندن شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری و قدس) است.

یک دیپلمات غربی در پاسخ به سؤالی درباره فرصت‌های پذیرش معامله قرن گفته است: آیا کالایی را از کارخانه‌ای می‌خری که در گزارش رسمی تأکید شده که خللی در سامانه تجهیزاتش وجود دارد؟ اشاره این دیپلمات به این است که کارخانه معیوب، کارخانه سفید است.

تحلیلگر صهیونیست در ادامه آورده است قواعد دیپلماسی مانع آن می‌شود که رؤسای هیئت‌ها و دیپلمات‌ها نظراتشان را درباره دونالد ترامپ بیان کنند، ولی سفیر فرانسه در واشنگتن که مأموریتش پایان یافته است، در یک مصاحبه، ترامپ را فردی عقب‌مانده توصیف و پیش‌بینی کرده است که طرح معامله قرن، 99 درصد موفق نخواهد شد.:: برچسب ها : رژیم صهیونیستی.حزب‌الله .ترامپ. لبنان , تلویزیون سری M سامسونگ
ن : زهرا کاشی پور
ت : چهارشنبه 12 تير 1398
تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر